Aksion ndërkombëtar kundër trafikimit të armëve, sekuestrohet 1 ton drogë, 566 të arrestuar. 28 prej tyre në Shqipëri

AKTUALITET


Në kuadër të operacionit të zhvilluar kundër trafikut të drogës të koordinuar nga drejtoria e Europol me Policine e Shtetit, ranë në pranga  566 shtetas nga 26 vende europiane dhe 28 persona u arrestuan në Shqipëri.

Në këtë operacion u angazhuan në total 315 punonjës  të Policisë së Shtetit për kontrollin e 2648 subjekteve, 1525 shtetasve, 987 mjeteve, 40 pakove postare dhe 92 ambienteve.


Ndërsa u sekuestruan armë zjarri, municion luftarak, 81 kg lënde narkotike canabis dhe shumë doza kokainë.
Skip to toolbar