Arrestimet tek ”Shefqet Ndroqi”, infermieret në Gjykatë

AKTUALITET


Infermieret Mira Bushi, Sheqerie Koçi Sidorela Çela dhe sanitarja Rukije Hoxha kanë dalë sot para Gjykatës për t’u njohur me masën e sigurisë.

Punonjëset e ”Shefqet Ndroqit” u arrestuan në vazhdën e skandalit ‘Tire’ për shkak se duke abuzuar me detyrën përfitonin para nga pacientët me COVID-19, ndërkohë që u merrnin lekët familjarëve dhe nuk u kryenin shërbimin pacientëve.

Skip to toolbar