Dhimbje të forta, ish kryeministri italian përfundon në urgjencë

Më të fundit


Ish-kryeministri italian Silvio Berlusconi është dërguar me urgjencë në spital për shkak të dhimbjeve të forta në veshka.

Mediat ndërkombëtare shkruajnë se Berlusconi, tashmë 82 vjeç është dërguar me ambulancë në spitalin San Raffaele të Milanos këtë mëngjes, rreth orës 10:00.


Biznesmeni italian, i cili aktualisht menaxhon edhe skuadrën e Monza ka pasur shqetësime me veshkat. Gjendja e tij ende nuk është bërë e ditur për mediat. Ndërsa një nga shoqëruesit e tij tha se ai ishte duke u trajtuar pasi kishte dhimbje të forta në veshka.

Berlusconi është një nga njerëzit më të pasur të Italisë, dhe pasuria e tij vlerësohet të jetë rreth 6 miliardë dollarë.
Skip to toolbar