Djokoviç humb kundër tenistit italian në gjysmëfinalen e Australia Open

Më të fundit


Jannik Sinner ka mposhtur Novak Djokoviç në gjysmëfinalen e Australian Open. Tenisti arriti të fitojë dy setet e para, ndërsa i treti shkoi për serbin. Gjithçka u vendos në setin e katërt ky Sinner nuk gaboi dhe arriti të fitonte ndaj Djkoviçit.

Kjo është një arritje historike për tenistin pasi mposhti Djokoviç, i cili kishte 33 ndeshje pa humbur në këtë turne. Tashmë në finale Jannik do të përballet me fituesin mes Medvedevit dhe Zverevi.


Rikujtojmë që kur Djokoviç fitoi për herë të parë Australian Open, Sinner ishte vetëm 6 vjeç e gjysmë. Kanë kaluar 16 vite dhe ai ia doli ta mposhte tentistin serb. Tashmë italiani do të mbahet përgjithmonë!
Skip to toolbar