FOTO/ Atmosferë e zjarrtë! Policët gjermanë festojnë me tifozët shqiptarë në Dortmund

Më të fundit


DORTMUND- Shqipëria do të përballet me Italinë mbrëmjen e kësaj të shtune, në kuadër të kampionatit Europian të Futbollit, Euro 2024.

Prej mëngjesit, rrugët e Dortumund gumëzhinin nga tifozët shqiptarë, të cilët kërcenin dhe vallëzonin me muzikë e tupana.


Pavarësohet kësaj, tifozët kanë spikatur pasi kanë bërë për vete dhe policët gjermanë, të cilët i kanë bërë pjesë të gëzimit kuqezi.

Në foto shfaqen tifozët shqiptarë dhe policët gjermanë, të cilët bëjnë simbolin e shqiponjës, duke kryqëzuar duart/ abcnews.al
Skip to toolbar