FSHF hedh shortin, Superiorja nis me spektakël, kryeqyteti “shkundet” javën e 6-të

Më të fundit


Paraditen e kësaj të mërkure, Federata Shqiptare e Futbollit do të hedhë shortin e Abissnet Superiores dhe Kategorisë së Parë, për sezonin 2023-2024, teksa tashmë janë zbuluar dhe datat e fazës së parë të kampionatit.

Kështu, që në javën e parë të Superiores këtë sezon do të kemi një derbi të kryeqytetit, në “përplasjen”, Dinamo-Tirana, si dhe një “derbi të Veriu”, me Vllazninë që do të presë në “Loro Boriçi”, “verilindorët” e Kukësit.


Ndërkaq, kujtojmë se Superiorja do të nisë në datën 19 gusht teksa Kategoria e Parë do të fillojë në datën 2 shtator, ku në elitën e futbollit shqiptar bëjnë pjesë ekipe si Tirana, Laçi, Partizani, Kukësi, Vllaznia, Teuta, Skëndërbeu, Egnatia, Dinamo e Erzeni, ndërsa në Kategorinë e Parë do të luajnë këtë sezon, Elbasani, Flamurtari, Besa, Lushnja, Bylis, Kastrioti, Tomori, Korabi, Apolonia, Luz 2008, Burreli dhe Vora janë ekipet e Kategorisë së Parë. 

Faza 1

Java 1

Laçi – Erzeni
Partizani – Teuta
Vllaznia – Kukësi
Egnatia – Skënderbeu
Dinamo – Tirana

Java 2

Teuta – Tirana
Skënderbeu – Dinamo
Kukësi – Egnatia
Erzeni – Vllaznia
Partizani – Laçi

Java 3

Laçi – Teuta
Vllaznia – Partizani
Egnatia – Erzeni
Dinamo – Kukësi
Tirana – Skënderbeu

Java 4

Teuta – Skënderbeu
Kukësi – Tirana
Erzeni – Dinamo
Partizani – Egnatia
Laçi – Vllaznia

Java 5

Vllaznia – Teuta
Egnatia – Laçi
Dinamo – Partizani
Tirana – Erzeni
Skënderbeu – Kukësi

Java 6

Teuta – Kukësi
Erzeni – Skënderbeu
Partizani – Tirana
Laçi – Dinamo
Vllaznia – Egnatia

Java 7

Egnatia – Teuta
Dinamo – Vllaznia
Tirana – Laçi
Skënderbeu – Partizani
Kukësi – Erzeni

Java 8

Teuta – Erzeni
Partizani – Kukësi
Laçi – Skënderbeu
Vllaznia – Tirana
Egnatia – Dinamo

Java 9

Dinamo – Teuta
Tirana – Egnatia
Skënderbeu – Vllaznia
Kukësi – Laçi
Erzeni – Partizani
Skip to toolbar