“Ftesa e Bardhit e Boçit, groteske”, Çollaku: PD ka tre kushte të panegociueshme

Më të fundit


Nënkryetari i Partisë Demokratike Kreshnik Collaku tha se bashkimi i opozitës është çështje serioze dhe nuk mund të kryhet me ftesa thuajse groteske.

Ai i quajti pavend ndryshimin e qëndrimit brenda 24 orëve të dy kolegëve të tij, nga grupimi i berishes,  Boçi dhe Bardhi qe dje i shtrine doren Lulzom Bashes duke i bere thirrje te afrohet ne opozites dhe te kontribuonte ne bashkimin e PD.


Çollaku tha se 3 kushte jane te panegociueshme kur behet fjale per  bashkimin  e demokratëve

Nënkryetari i PD tha se me nisjen e sesionit të ri parlamentar do të bëhen përpjekje për mbrojtjen e kauzës opozitare, duke gjetur rrugë efektive dhe jo duke vijuar me ate qei quajti lojën parlamentare të karrigeve të përmbysura.
Skip to toolbar