Hiqeshin si juristë dhe mashtronin njerëzit. Në pranga dy persona

Më të fundit


Policia e Tiranës ka arrestuar dy persona në kuadër të operacionit të koduar “Juristët e rremë”.

Ata  prezantoheshin si juristë të një institucioni të rëndësishëm kushtetues shqiptar dhe premtonin dhënien e licensës për ushtrim të aktivitetit të mësimdhënies.


Në pranga kanë rënë M. F., 48 vjeçe, banuese në Tiranë, e dënuar më parë për veprën penale të mashtrimit si dhe një djalë 24-vjeçar me inicialet N.Sh, banues në Tiranë. Ata u arrestuan në flagrancë nga policia në momentin që do takoheshin me disa persona të mashtruar për t’i marrë lekët.

Policia njofton se gjatë momentit të arrestimit, ata kanë bërë rezistencë dhe kanë kundërshtuar punonjësit e Policisë.

Të dy personat në fjalë akuzohen për veprat penale “Mashtrimi”, “Falsifikimi i dokumenteve”, “Përvetësimi i titujve apo i detyrës shtetërore”, “Goditja për shkak të detyrës” dhe “Kundërshtimi i punonjësit të Policisë”.
Skip to toolbar