Ilir, po negociatat do hapen?

BAR WEST


Metës i del fjala, tërmeti apokaliptik trondit Shqipërinë. Tërmeti i frikshëm që përfshiu vendin me intensitet 7.5 ballë përveç dëme materiale shkaktoi një panik të madh tek banorët, të cilët dolën të gjithë jashtë banesave të tyre. Me qetësimin e situatës, gjëja e parë që të gjithëve u shkon në mendje janë parashikimet e presidentit Meta për rënien e tërmeteve apokaliptike.

Pak muaj më parë, Presidenti i vendit Ilir Meta paralajmëroi se vendet e Ballkanit pritet të goditet nga një tërmet apokaliptik. Ai apeloi ndaj institucioneve përkatëse që të marrin masa paraprake duke shkaktuar humor jo vetëm tek institucionet por edhe qytetarëve, pasi tërmetet, siç dihet edhe nga shkencëtarët dhe ekspertët e fushës, nuk mund të parashikohen.


Si duket presidenti Meta ka aftësi parashikuese (ose ndihmohet nga filxhani i Monës), pasi të gjithë i janë drejtuar përmes memeve se “kreu i shtetin na i tha por ne nuk e besuam”. Nëse Meta ka aftësi të parashikojë gjëra, një pyetje kemi, Po negociatat do të hapen zoti President më 18 tetor?
Skip to toolbar