Kombëtarja U-18, portieri Çeka: Krenari të veshësh fanellën kuqezi!

Më të fundit


Shqipëria U-18 është grumbulluar për herë të parë nën drejtimin e trajnerit Nevil Dede, për të luajtur dy ndeshje miqësore ndaj Maqedonisë së Veriut, ku deri tani është luajtur një nga dy takimet.

Së bashku me trajnerin Nevil Dede, ka folur sot në konferencë për shtyp në stadiumin “Elbasan Arena”, portieri i kombëtares së 18 vjeçarëve, Fatmir Çeka. Ja fjalët e portierit kuqezi.


“Të veshësh fanellën e kombëtares është një emocion i papërshkrueshëm dhe emocioni më i bukur në botë. Mendoj që të gjithë ata që e veshin këtë fanelë duhet të ndihen shumë krenar, pasi nuk prezanton veten por një komb të tërë”.

“Duke u stërvitur sa më shumë ia arrin me punë të arrish objektivat. E rëndësishme është të fitojmë dhe të bëjmë më të mirën edhe në miqësoren e dytë nesër ndaj Maqedonisë së Veriut.”
Skip to toolbar