Operacioni i SPAK, në pranga Naim Stafuka!

AKTUALITET


Mes 43 urdhërarresteve të firmosura nga GJKKO me kërkesë të SPAK është dhe emri i Naim Stafukës, vëllai i Enver Stafukës, i cili u rrëmbye dhe u zhduk në shkurt të 2015 në Fushë-Krujë.  

Në janar të 2022 banesës së tij në Fushë Krujë iu vu tritol. 


Lënda plasëse u vu në derën e shkalleve të një objekti tre katesh ku ka disa biznese por ne katin e 3 banon Naim Stafuka me familjen.

Shpërthimi ndodhi pikërisht në vendin ku vite më parë u rrëmbye nga persona të maskuar i vëllai Enveri.

Prej orëve të para të mëngjesit të 17 majit 2024, SPAK ka ndërmarrë një megaoperacion për ekzekutimin e këtyre urdhërarresteve në disa qytete të vendit, si Shkodër, Lezhë, Durrës, Krujë, Vlorë e Tiranë, ndërsa pritet të dalë me një deklaratë zyrtare në përfundim të operacionit.

23 emrat e zbardhur deri më tani për të cilët janë lëshuar urdhër arreste, Disa jane ekzekutuar 

4- Altin Avdylaj – Shijak 

8- Plarent Dervishaj – Durres 

9- Arben Ndoka, ish-deputeti i PS –  Lezhe  

10- Xhevi Ndoka në burg, vëllai i ish-deputetit Arben Ndoka – Lezhe  

11- Fatmir Hyseni alias Doçja  -Vlore 

12- Albert Zaja, i dënuar për vrasjen e Shkëlzen Kastratit – Fushe Kruje

13- Armando Ndreca, vëllai i deputetit të PS, Eduard Ndreca – Lezhe 

14- Elvis Ndreca, djali i xhaxhait të deputetit të PS, Eduard Ndreca

15- Miri Bruli- Shkoder 

16- Lulzim Berisha, i arrestuar në Spanjë

17 – Ergert Mitri – Polic, Ish drejtori i policisë Lezhe

18- Klodian Shahini – ish punonjës policie kufitare

19 – Altin Morina – Ish efektiv i RENEA-s

21- Arjan Tuku, arrestuar në Itali

22- Denis Meta, arrestuar në Spanjë

23- Naim Stafuka – Fushe Kruje – Arrestuar 

Ngjarjet kriminale për të cilat SPAK hodhi dritë

1-Ekzekutimi i Bardhok Pllanës në Shkodër

2-Përplasja e Avdylajve me Bamët e Niklës

3-Vrasja e Brilant Martinajt me shokët

5-Vrasja e Erigers Mihasit 
Skip to toolbar