Pastrim parash dhe korrupsion, arrestohet kreu i ARRSH, Evis Berberi

AKTUALITET


Drejtuesi i Autoritetit Rrugor Shqiptar Evis Berberi është arrestuar me urdhër të Prokurorisë së Posaçme anti-Korropsion.

Mediat mësojnë se Berberi u arrestua mbrëmjen e së mërkurës, teksa akuzohet për korrupsion dhe pastrim parash.


Evis Berberi u emërua në krye të Autoritetit Rrugor Shqiptar në Qershor të vitit 2021. Dje në media u raportua se Berberi ka dhënë dorëheqjen pikërisht prej nisjes së hetimeve ndaj tij.
Skip to toolbar