Rama uron 16 vjetorin e pavarësisë së Kosovës

AKTUALITET


Kryeministri Edi Rama ka uruar 16 vjetorin e pavarësisë së Kosovës. Në një postim në Facebook, krahas një fotoje me në sfond imazhin e Ibrahim Rugovës, kryeministri ka shkruar: Gëzuar Pavarësinë Kosovë”.

Më herët, edhe presidenti Begaj dhe ministri i Jashtëm Igli Hasani përcollën mesazhe në këtë ditë të rëndësishme për shqiptarët. Hasani tha se Shqipëria do të jetë gjithmonë pranë Kosovës.


https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fediramaal%2Fposts%2Fpfbid02MkoVsLZz6tVScBjP6kDtBjrRWNCaFyH1dJJdiHUkckhzh2M8eLopuHdyTz8R4y4yl&show_text=true&width=500
Skip to toolbar