Seul, makina përplas këmbësorët, raportohet për viktima dhe të plagosur

BOTA


Një automjet ka përplasur këmbësorët pranë bashkisë së Seulit.

Si pasojë gjashtë persona kanë mbetur të vdekur, ndërsa tetë të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Nuk dihen shkaqet e kësaj ngjarjeje, ndërsa autoritetet kanë nisur hetimet.Skip to toolbar