Teuta pranë suksesit historik, në Durrës bëhen gati për të festuar!

Fitorja me Partizanin, kur kanë mbetur dhe dy ndeshje nga fundi i kampionatit, ka bërë që në Durrës të përgatiten pë festë. Teuta është tashmë shumë pranë realizimit të ëndrrës për pjesëmarrjen në Europa League sezonin e ardhshëm.

Skuadra durrsake mban vendin e tretë në kampionat dhe tashmë i duhet të marrë katër pikë në dy ndeshjet e fundit për të festuar zyrtarisht. Klubi durrsak ka bërë që një ku shfaqin hapur kënaqësinë që janë në prag të realizimit të suksesit historik.

“Europa League e cila qëndronte në “breg të Adriatikut” prej shumë javësh duket se po afrohet nga valët e detit dhe tek Teuta besojnë se ka ardhur momenti për ta sigurar ate dhe matematikisht dhe po kuptojnë që kështjella e ndërtuar po behet realitet”.

“Teuta duhet të marr dhe katër pikë në dy ndeshjet e fundit dhe ta shndërrojë këtë në një sezon mjaft pozitiv dhe rikthimi në kompeticionet e UEFA-s, nga dera më e rëndësishme për të shijuar himnin e Europa League”.

“Nuk është rastësi që sot “djemtë e detit” janë sulmi i dytë më i mirë në kampionatit, kur kujtojmë që pakkush e mendonte diçka të tillë në startin e sezonit. Vendi i 3-të në renditje, dhe vetëm, një pikë larg Kukësit të vendit të dytë janë shifra që flasin në favor të Teutës së Shkëmbit”.

Harley Davidson dhe rrok. Mos e humb festën në sheshin Skënderbej

Për herë të parë Tirana do të mbledhë jo pak por 130 motoristë nga e gjithë Evropa. Sonte në mbrëmje në sheshin Skënderbej do të zhvillohet Motofest, ku do të mblidhen dashamirësit e Harley Davidson dhe muzikës rrok.

Në këtë festë që do të nisë në orën 19:00 në sheshin “Skënderbej”, Bashkia e Tiranës, Steelëings Albania, dhe Fondacioni EDS do të sjellin për publikun kryeqytetas por jo vetëm plot argëtim duke e paraqitur të gjithë këtë event jo vetëm si shfaqje për të mbledhur të apasionuarit ndaj motorave dhe adrenalinës së muzikës rrok por edhe për t’i treguar publikut se në vetvete e gjithë kjo është mënyrë jetese për një grup të caktuar njerëzish, të cilët e ushtrojnë aktivitetin e tyre për çdo ditë duke sfiduar veten dhe shpirtin e aventurës.

Pas paradës në qytet, festa do të vazhdojë me: Dobs Piter Pan Quartet, Kachinari, DJ Litchi dhe Zztop duke garantuar një spektakël fantastik.

Skip to toolbar