Teuta pranë suksesit historik, në Durrës bëhen gati për të festuar!

SPORT


Fitorja me Partizanin, kur kanë mbetur dhe dy ndeshje nga fundi i kampionatit, ka bërë që në Durrës të përgatiten pë festë. Teuta është tashmë shumë pranë realizimit të ëndrrës për pjesëmarrjen në Europa League sezonin e ardhshëm.

Skuadra durrsake mban vendin e tretë në kampionat dhe tashmë i duhet të marrë katër pikë në dy ndeshjet e fundit për të festuar zyrtarisht. Klubi durrsak ka bërë që një ku shfaqin hapur kënaqësinë që janë në prag të realizimit të suksesit historik.


“Europa League e cila qëndronte në “breg të Adriatikut” prej shumë javësh duket se po afrohet nga valët e detit dhe tek Teuta besojnë se ka ardhur momenti për ta sigurar ate dhe matematikisht dhe po kuptojnë që kështjella e ndërtuar po behet realitet”.

“Teuta duhet të marr dhe katër pikë në dy ndeshjet e fundit dhe ta shndërrojë këtë në një sezon mjaft pozitiv dhe rikthimi në kompeticionet e UEFA-s, nga dera më e rëndësishme për të shijuar himnin e Europa League”.

“Nuk është rastësi që sot “djemtë e detit” janë sulmi i dytë më i mirë në kampionatit, kur kujtojmë që pakkush e mendonte diçka të tillë në startin e sezonit. Vendi i 3-të në renditje, dhe vetëm, një pikë larg Kukësit të vendit të dytë janë shifra që flasin në favor të Teutës së Shkëmbit”.
Skip to toolbar