Bekim Balaj largohet nga Akhmat, sulmuesit i përfundon kontrata

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Bekim Balaj është larguar zyrtarisht nga klubi i Akhmat Grozny në Rusi. Lajmin për largimin e sulmuesit shkodran e ka dhënë vetë ekipi rus, duke postuar një shkrim në Tëitter.

Akhmat largon Milad Mohammadi dhe Bekim Balaj. Lojtarëve u skadron kontrata e punës me klubin. Ne shprehim mirënjohjen tonë të thellë ndaj Milad Mohammadit dhe Bekim Balajt për vitet e kaluara te Akhmat. Urojmë fat të mirë dhe një karrierë të gjatë e të lumtur. Faleminderit djema”, shkruan Akhmat.

Bekim Balaj është pjesë e ekipit të Akhmat Grozny prej dy sezonesh, por sulmuesi shkodran nuk ka arritur të tregojë potencialin e tij real. Dëmtimi i një sezoni më parë, që e mbajti gjatë jashtë fushe, ishte një nga arsyet e mos pasjes sukses të Bekim Balajt në Rusi.

Tashmë futbollisti shkodran do të duhet të gjejë një tjetër ekip për të vijuar karrierën sezonin e ardhshëm. Ai do të luajë për herë të parë pas shumë kohësh, pa Odise Roshin, shokun e tij tek Akhmat dhe kombëtarja shqiptare, pasi mesfushori fierak ka rinovuar kontratën me klubin rus.

Skip to toolbar