Të shtëna me armë në universitetin e Pragës, raportohet për viktima dhe të plagosur

AKTUALITET


Të shtëna me armë janë raportuar pranë një universiteti në qendër të Pragës.

Sipas informacioneve të deritanishme, raportohet për viktima dhe të plagosur.


Incidenti ka ndodhur në Fakultetin e Arteve të Universitetit Charles, që ndodhet në sheshin Jan Palach.

Policia u bëri thirrje qytetarëve që të qëndrojnë larg vendit të ngjarjes dhe të qëndrojnë brenda
Skip to toolbar