Venezuela digjet, Maduro kërcen

BOTA


Presidenti i Venezuelës, Nicolas Maduro është filmuar duke kërcyer nën ritmet e një muzike rap, ndërkohë që një kryengritjeje vdekjeprurëse po ndodhte duke synuar largimin e tij nga pushteti.

Protestat janë përhapur në të gjithë vendin, pasi kreu i opozitës Juan Guaido e deklaroi veten si president në detyrë më 23 janar dhe tensionet u rritën edhe më shumë javën e kaluar kur ai i bëri thirrje ushtrisë për të rrëzuar Maduron.


Kryengritja u shoqëruar me përleshje të dhunshme, viktima dhe shumë shkatërrime në vend, duke lënë 5 të vdekur, dhjetëra të plagosur dhe mbi 233 të arrestuar.

Videon duke kërcyer e ka postuar vetë Maduro në Twitter me mbishkrimin se kishte pasur një takim të jashtëzakonshëm me të rinjtë në vend.
Skip to toolbar