Zgjedhjet në Kosovë, ja partia që do jetë në listat e AAK

KOSOVARamush Haradinaj ka lidhur një marrëveshje me Zef Morinën që partitë e tyre të dalin në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 14 shkurtit.

Tashmë AAK dhe Partia Shqiptare Demokristian e Kosovës do të garojnë së bashku me listë të përbashkët kandidatësh.


Mësohet se Haradinaj do të jetë kryesuesi i listës si dhe kandidat për President të Kosovës. Nga ana tjetër kjo është marrëveshja e dytë para zgjedhjeve në Kosovë, pasi e para u lidh mes Kurtit të Vetëvendosjen dhe Vjosa Osmanit.

STATUSI NGA RAMUSH HARADINAJAleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës, kanë një traditë të mirë bashkëpunimi gjatë rrugëtimit tonë politik.Sot, së bashku me kryetarin Zef Morina, kemi nënshkruar marrëveshjen për bashkëpunim në zgjedhjet e 14 shkurtit. Të dyja subjektet, AAK dhe PSHDK, do të garojnë e bashkëveprojnë si partnerë të barabartë.Na priftë e mbara!RH