Aksident në aksin “Velipojë-Shkodër”/ 39-vjeçarja humb kontrollin e automjetit, dëmtohet pasagjerja e mitur

AKTUALITET


Një aksident ka ndodhur në aksin rrugor “Velipojë-Shkodër”. Mësohet se një 39-vjeçare ka humbur kontrollin e automjetit dhe ka dalë nga rruga.

Si pasojë, është dëmtuar pasagjerja 14-vjeçare, e cila ndodhte në spitalin e Shkodrës, ku po merr kurimin.

Njoftimi i Policisë:

Rreth orës 15:30, në aksin rrugor “Velipojë-Shkodër”, shtetasja 39 vjeçe, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit dhe si pasojë automjeti ka dalë nga rruga.

Si pasojë është dëmtuar një 14-vjeçare (pasagjere) e cila ndodhet nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për sqarimin e rrethanave dhe shkakut të aksidentit./abcnews.alSkip to toolbar