Arben Ndoka kërkon heqjen e masës “arrest shtëpie”

Më të fundit


Ish-deputeti i Partisë Socialiste, Arben Ndoka, i është drejtuar mëngjesin e sotëm Gjykatës për Krimet e Rënda në Tiranë, ku ka kërkuar heqjen e masës “arrest shtëpie”.

Masa ndaj ish deputetit socialist është dhënë gjatë hetimeve për çështjen “Vol-Vo 4” ku gjatë operacionit policor u arrestuan 34 persona mes tyre dhe ish deputeti Ndoka.


Ndërkaq krimet e Rënda i kanë sekuestruar pasurinë e ish-deputetit Ndoka ndërkohë që ai dyshohet për disa vepra penale, mes të cilave “tjetërsim pronash” dhe “falsifikim dokumentesh”, dhe korrupsion.
Skip to toolbar