Kryeministri Rama publikon reportazhin nga ecuria e punimeve në “Arenën Kombëtare” (video)

Më të fundit


Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën duke zgjedhur publikimin e një video reportazhi, që tregon ecurinë e punimeve nga stadiumi “Arena Kombëtare”.

Në videon e publikuar nga kreu i Qeverisë shihet qartë ecuria e punimeve në stadiumin e ri kombëtar, që është duke u ndërtuar mbi rrënojat e ish-stadiumit “Qemal Stafa”.


Tashmë ka përfunduar vendosja e fasadës historike, që u ruajt pas prishjes së stadiumit të vjetër. Ndërsa në brendësi të stadiumit kanë filluar punimet për krijimin e të gjitha hapësirave të parashikuara në projekt, që do të jenë në dispozicion të lojtarëve, tifozëve, medias etj.

Për më tepër ndiqni videon e publikuar nga Kryeministri Edi Rama.

MIRËMËNGJES 😃dhe me këtë speciale të ERTV mbi një projekt që do ta fusi Shqipërinë në hartën e stadiumeve më të bukur të Europës, ju uroj një të dielë të bukur🌹

Publiée par Edi Rama sur Samedi 13 avril 2019Skip to toolbar