Blindohet Gjykata e Vlorës, shkak lënda plasëse

Më të fundit


Policia e Vlorës dhe forcat xheniere kanë mund të çaktivizojnë një kuti me lëndë plasëse pranë një zyre ligjore që ndodhet ngjitur me Gjykatën e Vlorës.

Ngjarja ka ndodhur në lagjen “Hajro Çakërri” dhe policia për disa orë ka blinduar zonën duke vendosur një perimetër sigurie.


Nuk është ende e qartë se për kë ishte vendosur lënda plasëse pasi në atë zonë ndodhe shumë zyra ligjore, avokatie dhe noterie. Policia vijon hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes që çoi në alarmim të banorëve.
Skip to toolbar