Busti Skënderbeut vendoset mes arbëreshëve të Italisë

Më të fundit


Përmes dy videove në Facebook, Kryetari i Grupit Parlamentar të PS, Taulant Balla ka treguar momentin emocionues të vendosjes së bustit të Heroit tonë Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu, në Bashkinë e Portocannone në Itali.

Facebook🎥: Ceremonia e vendosjes së bustit të Heroit 🇦🇱 Kombëtar Gjergj Kastrioti Skënderbeu në Bashkinë e Portocannone🇮🇹, njëra prej katër komunave arbëreshe të Rajonit të Molises.


Publiée par Taulant Balla – Faqja Zyrtare sur Lundi 15 avril 2019


Portocannone është njëra prej katër komunave arbëreshe të Rajonit të Molises.

Në ceremoni ka qenë i pranishëm dhe Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruç.

Festë e paharrueshme sot në Bashkinë e Portocannone🇮🇹, njëra prej katër komunave arbëreshe të Rajonit të Molises, për Gjergj Kastriot Skënderbeun dhe për flamurin kuq e zi👐🇦🇱

Publiée par Taulant Balla – Faqja Zyrtare sur Lundi 15 avril 2019

Ruçi dhe Balla po zhvillojnë një vizitë zyrtare në Itali, me ftesë të Presidentit të Dhomës së Deputeteve Fico dhe Presidentes së Senatit Casellati.
Skip to toolbar