Debutoi në miqësore, Ramsey: Krenar që jam pjesë e Juventusit

SPORT


Mesfushori i Juventusit Aaron Ramsey bëri paraqitjen e tij të parë në fitoren miqësore të së shtunës ndaj Triestina. Ramsey bëri paraqitjen e tij të parë për kampionët e Serisë A, Juventus që kur la Arsenalin në një transferim të lirë në fund të sezonit 2018-19, duke dalë nga pankina në fitoren e së shtunës 1-0.

28-vjeçari nuk kishte luajtur me Juventusin, pasi ishte i dëmtuar prej prillit të këtij viti. Megjithatë, Ramsey zëvendësoi Federico Bernandeschi 20 minuta nga fundi në Stadio Nereo Rocco, ku tronditësi i rrjetës në minutën e 38-të, Paulo Dybala zgjidhi ndeshjen.


“Ndihem mirë. Kam pasur një rehabilitim të mirë, kështu që shpresoj që tani të mund të qëndroj i aftë dhe i shëndetshëm dhe të ndihmoj ekipin sa më shumë që të jetë e mundur,” tha Ramsey.

“Jam vërtet i entuziazmuar që jam pjesë e futbollit italian. Ky ishte një moment krenarie për mua që kam veshur këtë fanellë të famshme. Jam i lumtur që luajta disa minuta. Kam punuar shumë për t’u rikthyer dhe shpresoj që tani të mund të qëndroj i aftë. Unë jam natyrisht mjaft mirë fizikisht”, ka thënë Ramsey.

“Unë mendoj se kam pasur një para-sezon të mirë. Kemi marrë një trajner të ri që na ka dhënë idetë e tij. Ne jemi përshtatur me atë. Unë mendoj se ekipi është në gjendje të mirë dhe shpresoj që tani mund të kemi  sezon shumë të suksesshëm”, ka përfunduar futbollisti.
Skip to toolbar