Dëmtohen tre lojtarë të kombëtares, Shqipëria me mungesa ndaj Islandës

KOMBËTARE


Edy Reja nuk do të ketë në dispozicion në ndeshjen ndaj Islandës tre lojtarë të rëndësishëm. Federata Shqiptare e Futbollit ka njoftuar mediat se mbrojtësit Egzon Binaku, Marash Kumbulla dhe mesfushori Ledian Memushaj, nuk do të udhëtojnë me ekipin drejt Islandës për ndeshjen e 8 qershorit.

“Ka ndryshime në listën e kombëtares A për dy ndeshjet zyrtare ndaj Islandës në transfertë më 8 qershor dhe Moldavisë në “Elbasan Arena” më 11 qershor ora 20:45. Egzon Binaku është dëmtuar në ekipin e tij IFK Norrkoping në ligën suedeze dhe në këto kushte e ka të pamundur të bashkohet me kuqezinjtë”.


“Poashtu mesfushori Ledian Memushaj i grumbulluar me përfaqësuesen në kompleksin “Tropikal” ka shfaqur probleme fizike duke e bërë të pamundur rikuperimin në kohë për dy përballjet”.

“Një tjetër futbollist që do të mungojë është edhe Marash Kumbulla, i cili për shkak të angazhimit me klubin e tij, Hellas Verona në Itali do të bashkohet me U-21 në datë 3 qershor për transfertën e Turqisë”.

RealStory.al” ka mësuar se trajneri Edy Reja ka vendosur të mos grumbullojë lojtarë të tjerë për të zëvendësuar Binakun, Kumbullën dhe Memushajn, pasi në listën e lojtarëve të grumbulluar ka lojtarë të tjerë për t`i zëvendësuar tre mungesat.
Skip to toolbar