Digjet makina e Shefit të Krimeve. Shkaku sipas policisë

Më të fundit


Në orët e para të mëngjesit të sotëm ka marrë flakë dhe është djegur një automjet në qytetin e Tepelenës. Makina i përket shtetasit Gentian Shehu që është edhe Shefi i Seksionit të Krimeve në Komisariatin e Tepelenës.

Policia bën të ditur se mjeti është djegur rreth orës 5 të mëngjesit të sotëm, ndërkohë që ishte i parkuar poshtë pallatit në lagjen “15 Shtatori”. Por sipas policisë mjeti është djegur për shkak të një defekti teknik.


Njoftimi i policisë:

Në datën 11.04.2019, rreth orës 5:00, në lagjen “15 shtatori”, Tepelene, ka marr flakë dhe është djegur në pjesën e përparme mjeti tip “Ford”, (mjeti ka qenë i parkuar para pallatit), në përdorim të shtetasit G.Sh.

Në vendngjarje shkoi grupi hetimor dhe nga hetimet e para proceduriale rezultoi se shkaku i djegies së mjetit është aksidental (difekt elektrik).
Skip to toolbar