Euro 2024/ Festë, valle, këngë dhe simbole kuqezi në Hamburg

AKTUALITET


HAMBURG- Tifozët shqiptarë me aktet e tyre të qytetarisë po tregojnë se janë “emblema” më e bukur e tifozëve në kampionatin Europian të Futbollit, Euro 2024.

Para dhe pas ndeshjes me Kroacinë, tifozët mbushën rrugët duke dhuruar spektakël me këngë e valle tradicionale.

Në dy ndeshjet e para në Euro 2024, Shqipëria humbi përballë Italisë, ndërsa me Kroacinë mori një pikë të artë, në fund të sfidës.Skip to toolbar