Hapi gropë për të mbjellë ullinj, fermeri nga Fieri zbulon predhën e Luftës së II Botërore

Më të fundit


Një fermer nga Frakulli i Fierit ka zbuluar një predhë të Luftës së Dytë Botërore teksa ishte duke hapur një gropë për të mbjellë ullinj në tokën e tij.

Sipas informacioneve të para predha mendohet të jetë mbetje nga Lufta II Botërore dhe i përket  aviacionit luftarak italian.


Për këtë zbulim është njoftuar ministria e Mbrojtjes ndërsa në vendngjarje ndodhen forcat xheniere që po merren me shpërthimin e saj të kontrolluar.
Skip to toolbar