Heroi i Partizanit, Çinari: I doli fjala Sukajt!

SPORT


Eraldo Çinari ishte heroi i Partizanit në derbin ndaj Tiranës. Sulmuesi anësor u fut në historinë e klubit të kuq, pasi me dy golëshin  e tij i dha fitoren e titullit kampion në derbi skuadrës së Skënder Gegës. Pas ndeshjes ai foli për mediat duke u shprehur emocionet e fitores së titullit dhe shënimit të dygolëshit në derbi.

“Në radhë të parë, i doli fjala Sukajt. E dyta, i doli fjala drejtorit Rama, se kishte 3 ditë që më thoshte do bësh gol. Këtë sezon, në çdo ndeshje kam bërë maksimumin, por nuk e mendoja se do bëja 2 gola sot. Ne shkodranëve na ecën me Tiranën”.


“Që kur kam ardhur, kam firmosur një kontratë të gjatë, dhe nuk kam ardhur për të provuar veten për 1 vit. Drejtuesit kanë besuar te unë. Edhe pse nuk kam pasur shumë hapësira, e kam treguar që kam qenë pjesë e mirë. Me Sukajn do flas më vonë, se tani kemi qenë duke festuar”.

“Unë jam munduar të jap më të mirën sa herë jam futur. Kjo mbetet në dorë trajnerit, zgjedhjet janë të tij. Do jap maksimumin në stërvitje dhe në ndeshje”.
Skip to toolbar