Partizani kampion, Edi Rama: Zëvendësi im juventin fitoi dy herë!

SPORT


Partizani priti 26 vjet për të fituar titullin Kampion i Shqipërisë. Një pritje e gjatë, që u kurorëzua në ndeshjen derbi ndaj Tiranës, e luajtur ditën e djeshme, ku klubi i kuq fitoi dhe siguroi matematikisht fitoren e kampionatit për këtë sezon.

Shumë kush ka shprehur urimet për fitoren e Partizanit, teksa mes tyre ka qenë dhe Kryeministri Edi Rama, që ka uruar të kuqtë për fitoren e kampionatit, por njëkohësisht dhe Zëvendës Kryeministrin, Erion Braçe, që është tifoz i “Demave”.


Ja çfarë shkruan kreu i Qeverisë në postimin e tij në Instagram: “Mua më mbeti vetëm kampionati italian këtë vit, ndërsa zëvendësi im juventin fitoi edhe këtë shqiptarin”, përfundon Rama.
Skip to toolbar