Heroinë dhe prostitucion, arrestohet 25-vjeçarja në Berat. Një tjetër nën hetim

AKTUALITET


Një 25-vjeçare nga Berati u vu në pranga, pasi akuzohet për shpërndarje droge dhe prostitucion. Sipas një deklarate të policisë, shtetasja me inicialet R.D., 25 vjeçe, banuese në Berat, është vënë në pranga në kuadër të operacionit “Vëzhimi” në vendin e quajtur “Ypsiloni”.

Gjatë kontrollit të ushtruar nga ana e shërbimeve të Policisë rezultoi së drejtonte mjetin pa leje drejtimi, si dhe iu gjet në xhepin e xhupit, një sasi lënde narkotike cannabis sativa. Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e saj, iu gjetën disa doza me lëndë narkotike e dyshuar heroinë dhe një qese e vogël me cannabis sativa.


Gjithashtu, Policia e Beratit, filloi procedimi penal në gjendje të lirë për shtetasin M. D., 24 vjeç, banues në Berat, i cili ndodhej së bashku me shtetasen R. D., në mjetin e saj.

Në bazë të hetimeve dyshohet se shtetasit e mësipërm ushtronin edhe veprën penale të shfrytëzimit të prostitucionit, në bashkëpunim. Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike” e kryer në bashkëpunim dhe “Shfrytëzim prostitucioni”.
Skip to toolbar