Ibrahimovic rezulton pozitiv me COVID-19, vetë izolohet gjigandi suedez

Më të fundit


Futbollisti i Milanit, Zlatan Ibrahimoviç ka rezultuar pozitiv me COVID-19 dhe për këtë nuk do të luajë në ndeshjen e turit të tretë kualifikues për Europa League kundër Bodo/Glim.


Suedezi 38-vjeçar iu nënshtrua testit për koronavirus njësoj si e gjithë skuadra në momentin kur futbollisti tjetër, Leo Duarte rezultoi i infektuar.

Ibrahimovic është i detyruar tashmë të vete izolohet në pritje të testeve të radhës. Mungesa e Ibrës në këtë start të sezonit është shumë e madhe pasi suedezi tregoi që në fillim se është shumë i rëndësishëm për skemat e Piolit. Kundër Bolonjës, në ndeshjen e parë të Serie A, Ibra realizoi një dopjetë.