Frank De Boer ulet në pankinën e “Tulipanëve”

Më të fundit


Mungon vetëm zyrtarizimi por në Holandë nuk kanë dyshime. Frank De Boer do të jetë trajneri I ri I kombëtares “Oranje”. Mediat në vend bëjnë të ditur se ish-tekniku i Ajax dhe Inter ka arritur marrëveshjen me federatën holandeze dhe prezantimi i tij do të bëhet ditët e ardhshme, me siguri përpara datës 7 tetor, kur Holanda ka në program sfidën e radhës zyrtare në Ligën e Kombeve.

rank De Boer do të marrë vendin e lënë bosh nga Ronald Koeman, i cili u largua nga pankina e “Tulipanëve” për të marrë drejtimin e Barcelonës. Pas shumë kandidaturash, Federata Holandeze e Futbollit ka zgjedhur ish-futbollistin e famshëm tashmë në moshën 50-vjeçare.

Përveç Ajax të Amsterdam dhe Inter, De Boer kishte një eksperiencë shumë të shkurtër dhe negative në Premier League me Crystal Palace, ndërsa që nga viti 2018 drejton skuadrën e Atlanta United në kampionatin amerikan të futbollit.Skip to toolbar