Inter mund Sampdorian dhe rikthehet në krye

SPORT


Inter u rikthye në krey të Serie A, pasi mundi në transfertë Sampdorian me rezultatin 3-1. Sensi dhe Sanchez ishin autorët e dy golave të shpejtë në minutën e 20` dhe të 22`. Ndërsa për Sampdorian ngushtoi Jakto në minutën e 55`, por skuadra zikaltër shënoi me Gagliardinin golin e sigurisë në të 61`, duke marrë tre pikë.

Pas fitores, Inter shkon në kuotën e 18 pikëve në Serie A, duke mbajtur vendin e parë, me 2 pikë më shumë se Juventus i vendit të dytë. Skuadra nga Milano e ka nisur në mënyrë të shkëlqyer sezonin, pasi numëron 6 fitore radhazi në kampionat.


Atalanta fitoi në transfertën e Sassuolos me rezultatin 4-1, duke marrë tre pikë të tjera, që e ngjisin në vendin e 3 të Serie A me 13 pikë. Skuadra e Gasperinit bëri një ndeshje të madhe, duke shënuar të katërt golat që në pjesën e parë të takimit me dygolësh të Gomez, dhe nga të tjerët të shënuar nga Gosens dhe Zapata, ndërsa për Sassolon shënoi Defrel në të 62`.
Skip to toolbar