Ismail Qemali dhe flamuri në gjysmë shtizë, ja si uron Rama Ditën e Pavarësisë

AKTUALITETKryeministri Edi Rama ka përshëndetur mëngjesin e sotëm me dy postime për nder të Ditës së Pavarësisë dhe Festës së Flamurit.

Së pari, kreu i qeverisë ka zgjedhur fjalët e mençura të Ismail Qemalit për flamurin.


“Flamuri i ynë, n’atdhenë t’onë të lirë. Rroftë flamuri! Rroftë Shqipërija”, citon Rama, pa komentuar më tej.

Pak minuta më pas, kryeministri ka postuar një tjetër foto të monumentit të pavarësisë, ku flamuri duket i ngritur në gjysmë shtizë.

foto galeri
foto galeri