Konflikti në Lindjen e Mesme/ Pavarësisht thirrjeve për armëpushim, rinisin granatimet në Rripin e Gazës

BOTA


Pavarësisht thirrjeve për një armëpushim, Izraeli ka rinisur granatimet në të gjithë Rripin e Gazës, disa orë pasi u njoftua për vdekjen e katër pengjeve të tjerë të mbajtur në enklavë.

Granatimet u raportuan në qytetin e Gazës, në veri dhe vendbanimin Bureij, në qendër të Gazës.


Në Deir el-Balah, në Rripin qendror të Gazës, tetë policë u vranë, sipas raportimeve nga Hamas.

Ushtria izraelite njoftoi se forcat ajrore goditën “65 objektiva terroristë” gjatë ditës së hënë./abcnews.al/
Skip to toolbar