Lewandowski shënon tripletë, Bayern merr tre pikë

SPORT


Heroi i ndeshjes Bayern Munich – Schalke 04 kishte vetëm një emër, Robert Lewandowski, i cili shënoi tripletë.

Ndeshja që u mbyll 3-0 për Bayern ka shënuar 3 pikët e para të skuadrës për në Bundesligë .


Lewandowski golin e parë e shënoi në  minutën e 20-të përmes një penalltie. Goli i dytë u shënua në minutën e 50_të me një super gjuajtje dhe përsëri në minutën 75-të duke vulosur rezultatin 3 me 0.
Skip to toolbar