Meta uron Pashkët: Përmes dialogut, tejkalohet çdo sfidë

Më të fundit


Presidenti Ilir Meta ka uruar besimtarët ortodoks për festën e Pashkëve duke e cilësuar atë si një “dritë që nuk perëndon kurrë”. Gjatë urimit Meta tha se para padrejtësive, korrupsioni dhe dhunës, shpresa dhe e mira nuk vdes kurrë.

Gjithashtu ai bëri thirrje se përmes dialogut dhe mirëkuptimit, shoqëria jonë do të ketë një të ardhme më të mirë në familjen europiane.

“Me besimin në Zot dhe duke përqafuar gjithmonë vlerat më të mira hyjnore, morale e sociale, por edhe kombëtare, me dashuri, harmoni të plotë, dialog, mirëkuptim, bashkëpunim e vëllazërim, secili prej nesh dhe shoqëria jonë në tërësi, mund të tejkalojë çdo sfidë, pavarësisht sakrificave, për të ecur e sigurt drejt së ardhmes më të mirë, në familjen europiane.” – shkruan Meta

Në vigjilje të kremtimit të Ditës së Ringjalljes së Krishtit, u uroj nga zemra besimtarëve ortodoksë dhe mbarë popullit…

Publiée par Ilir Meta sur Samedi 27 avril 2019


Skip to toolbar