Napoli fiton me përmbysje, e ndihmon dhe VAR (video)

Më të fundit


Napoli ka përmbysur Cagliarin në shtëpi me rezultatin 2-1, duke marrë fitoren e 22 për këtë sezon në Serie A. Ndonëse e dominoi ndeshjen nga fillimi deri në fund, Napoli e pati shumë vështirë në portë e kundërshtarit.

Me pjesën e parë që u mbyll në barazim pa gola, në të dytën janë miqtë që kalojnë në avantazh në mundësinë e parë që u jepet. Pavoletti realizoi për Cagliarin në të 63′.


Megjithatë, Napoli nuk e pranoi rezultatin dhe arriti të vendoste barazpeshën në minutën e 85′ me Mertens. Ndërsa në shtesë Lorenzo Insigne realizon nga pika e bardhë, pasi VAR i dha një penallti Napolit.
Skip to toolbar