Ngjarje epike, tifozi kap peshk në stadiumin e ekipit të Serisë A (video)

Më të fundit


Një ngjarje e çuditshme, si ato në filma, mund të cilësohet ajo që ka ndodhur në derbin mes Reggio Audace dhe Modenas në Serinë D në Italia. Një sfidë mjaft interesante, që kishte tërhequr vëmendjen e 10 mijë tifozëve në stadiumin “Mapei Stadium”, ka prodhuar edhe një lajm shumë interesant.

Ky stadium, që ndodhet në Reggio Emilia, ku zhvilluan ndeshjet dhe ekipi i Sassuolos, që është pjesë e Serisë A, ka tërhequr vëmendjen pasi brenda tij një tifoz i skuadrës mike ka kapur peshk.

Në hendekun mes tribunës së tifozëve dhe fushës ishte krijuar një kanal i madh, që nga reshjet e shiut të ditëve të fundit ishte mbushur me ujë. Për ta bërë edhe më komike, tifozi arrin të kapë një peshk të gjallë nga kanali që ndodhej në stadium.

Në Itali kanë filluar të ngrenë alarmin për gjendjen e rënduar të stadiumeve të tyre, që pjesa më e madhe kanë shumë vite që janë ndërtuar dhe nuk është vënë më dorë.

Altro che Mapei…Qui solo Sampei!

Questo video ritrae gli ultras modenesi mentre pescano nel fossato divisorio tra la curva ospiti e il campo durante il derby Reggiana – Modena

Publiée par Mondo Ultrà sur Lundi 8 avril 2019


Skip to toolbar