Partia Demokratike dorëzon listat, ja emrat e kandidatëve për Bashkitë dhe Këshillat

AKTUALITET


Partia Demokratike do të garojë vetëm në një pjesë të bashkive në garën për kryebashkiakë dhe këshillat bashkiakë.

Të paktën deri paraditen e kësaj të marte, Enkelejd Alibeaj ka dorëzuar në KQZ listat e kandidateve për Këshillat Bashkiak në 11 Njësi Vendore.


Konkretisht bëhet fjalë për bashkitë Tiranë, Durrës, Elbasan, Fier, Berat, Kamez, Lushnnje, Lezhë, Korçë dhe Vlorë.

Lista mund të mos jetë përfundimtare pasi ende nuk kanë mbërritur të gjitha informacionet nga KZAZ.

Pritet gjithashtu të konfirmohet edhe numri i bashkive ku PD do të garojë me kandidate për kryetare bashkie.

E sigurtë të paktën është se Alibeaj nuk doli me kandidatë në bashkite Elbasan, Durrës, Shkoder dhe Lushnje ku mesa duket ka pasur një dakortësi lokale që demokratet të jenë në garë vetëm me emrin e dalë ngë “primaret”.

Ne Tiranë, kandidat Roland Bejko
Në Fier, kandidate për kryetar bashkie Eriselda Çelaj
Në Kamëz, kandidat i PD Bilbil Bajraktari

KLIKO KETU PER LISTEN E PLOTE – TIRANE

KLIKO KETU PER LISTEN E PLOTE – SHKODER

KLIKO KETU PER LISTEN E PLOTE – DURRES

KLIKO KETU PER LISTEN E PLOTE – VLORE

KLIKO KETU PER LISTEN E PLOTE – ELBASAN

KLIKO KETU PER LISTEN E PLOTE – FIER

KLIKO KETU PER LISTEN E PLOTE – KAMEZ

KLIKO KETU PER LISTEN E PLOTE – LEZHE
Skip to toolbar