Pezullimi absurd nga Luftëtari, Aleksi: Jam i indinjuar!

SPORT


Gjatë ditës së sotme klubi i Luftëtarit publikoi një komunikatë, ku njoftonte pezullimin e trajnerit dhe zëvendësit të tij si dhe të dy lojtarëve, si masë ndëshkimi pas eleminimit në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë.

Albano Aleksi, ishte njëri prej dy lojtarëve të pezulluar me dy ndeshje nga Luftëtari, pas eleminimit nga Tirana në gjysmëfinalen e kupës. Ky vendim i klubit ka qenë i papritur për lojtarin, i cili ka reaguar publikisht duke shprehur indinjatën për pezullimin. 26-vjeçari shkruan në profilin e tij në Facebook se:


“Dua të falënderoj në radhë të parë tifozerinë e Luftëtarit, të gjithë ata që më kanë mbështetur gjatë 4 viteve fantastike, duke përfaqesuar fanellën e Luftëtarit, fanellë e cila më dha mundësinë të jem ky futbollist që jam sot”.

“Jam ndierë shumë i indinjuar pas informimit që mora për pezullimin nga ekipi ditën e sotme, por më shumë i indinjuar jam ndierë nga arsyeja absurde e këtij pezullimi”.

“Dua t’i informoj të gjithë se kam dhënë maksimumin tim çdo sekondë të luajtur me ekipin e Luftëtarit dhe askush nuk mund të ma hedhë poshtë djersën që kam derdhur për këtë ekip dhe të ulë figurën time si futbollist i këtij ekipi. GJITHMONË FORCA LUFTËTARI”, shkruan 26-vjeçari në Facebook.
Skip to toolbar