Rama uron besimtarët myslimanë: Gëzuar Fitër Bajramin

AKTUALITET


Besimtarët myslimanë në Shqipëri dhe mbarë botën festojnë sot Fitër Bajramin.

Urimeve të kësaj dite të shënuar u është bashkluar edhe kryeministri Edi Rama.


“GËZUAR FITËR BAJRAMIN”, uron Rama në rrjetet sociale besimtarët myslimanë.

Mëngjesin e sotëm, pas 30 ditëve agjerim në Muajin e Shenjtë të Ramazanit, besimtarët myslimanë shqiptarë falën namazin në sheshin “Skënderbej”.
Skip to toolbar