Real vijon pazarin në Premier League, pritet firma me yllin e Tottenham!

SPORT


Ardhja e Zidane në Madrid riktheu shpresën për tifozët “Los Blancos”, për rikthimin te sukseset e dekadës së fundit të arritura në drejtimin e trajneri francez. Nëse ky sezon dështoi për shumë arsye, “Galaktikët” s’mund t’ia lejojnë vetes një tjetër sezon të dëshuar vitin e ardhshëm.

Për këtë arsye presidenti Perez dhe trajneri Zidane kanë nisur planet e merkatos, duke piketuar lojtarët që do të afrohen gjatë verës në “Santiago Bernabeu”. Dy emrat e parë, që sipas mediave spanjolle janë të sigurt se do të firmosin me Realin, janë ai i Eden Hazard he Paul Pogba.


Megjithatë, mediat kanë zbuliar dhe një emër të tretë që pritet të bashkohet me 12 herë fituesit e Ligës së Kampionëve gjatë verës. Bëhet fjalë për Christian Eriksen, që nuk ka rinovuar kontratën me Tottenham.

Për këtë aryse skuadra finaliste e Champions League këtë sezon, e ka nxjerrë në shitje lojtarin për të mos e humbur me parametra zero. Reali pritet të shpenzojë rreth 80 milionë euro për danezin.




Skip to toolbar