Reja befason me listën, ftesë për futbollistin 17 vjeçar

KOMBËTARETrajneri i kombëtares së Shqipërisë, Edi Reja do të publikojë të dielën listën me futbollistët që do të ketë në dispozicion për ndeshjet e para eliminatore të Botërorit 2022 kundër Andorrës, Anglisë dhe San Marinos. Tekniku kuqezi kërkon të presë edhe sfidat e fundjavës të lojtarëve me klubet e tyre, përpara se të zyrtarizojë listën përfundimtare. Deri atëherë, “Balkanweb” mëson suprizën e parë të madhe.

2. Supriza E Madhe Reja Besafon Me Listen, Ftese Per Futbollistin 17 VjeÇar

Ai është Mario Mitaj. Futbollisti 17-vjeçar që luan me AEK në kampionatin grek ftohet për herë të parë në kombëtaren e madhe. Ai ka qenë pjesë e skuadrave të moshave kuqezi. Më parë Reja ka konfirmuar Nedim Bajramin si një tjetër prurje të re. Mesfushori që luan me Empolin pret të pajiset me pasaportën shqiptare për të debutuar.


5. Me Syte Nga Bjellorusia Luhet Per Kreun, Futbollistet E Kombetares Besojne Te Suksesi

Po ashtu, disa prej futbollistëve që kanë qenë pjesë e pandarë e kombëtares shqiptare në vitet e fundit pritet të mbeten jashtë. Një prej tyre është Lorenc Trashi. Shkak për këtë janë aktivizimet e pakta me skuadrat e klubeve dhe forma fizike e tyre. Sipas programit, përfaqësuesja shqiptare do të nisë grumbullimin të dielën në Barcelonë, përpara ndeshjes së parë kundër Andorrës.