Rumani, humb jetën oficeri shqiptar

AKTUALITET


Një oficer shqiptar dhe bashkëshortja e tij kanë humbur jetën si pasojë e një aksidenti automobilistik në Rumani. Ngjarja e rëndë është konfirmuar nga Policia e Shtetit.

Ervin Dervina, 41 vjeç, ishte Oficer i Kontaktit i Shqipërisë pranë Qendrës për Forcimin e Ligjit në Evropën Juglindore (SELEC).


“Sot në Rumani, si pasojë e një aksidenti automobilistik, ka humbur jetën Ervin Dervina, Oficer i Kontaktit i Shqipërisë pranë Qendrës për Forcimin e Ligjit në Evropën Juglindore (SELEC), si dhe bashkëshortja e tij, shtetase rumune.

Policia e Shtetit shpreh dhimbjen dhe solidaritetin për familjarët e 41-vjeçarit dhe bashkëshortes, për humbjen e papritur dhe të parakohshme të të afërmve të tyre, si dhe është e angazhuar maksimalisht dhe në bashkëpunim të vazhdueshëm me autoritetet rumune për zbardhjen e shkaqeve të aksidentit.”

Njoftim për shtypSot në Rumani, si pasojë e një aksidenti automobilistik, ka humbur jetën Ervin Dervina, Oficer i…

Gepostet von Policia e Shtetit am Mittwoch, 22. Mai 2019



Skip to toolbar