Shehi, zyrtarisht “i kuq”/ Partizani prezanton trajnerin, firmos kontratën 3 vjeçare

Më të fundit


Pas zyrtarizimit edhe firma në kontratë për të kristalizuar lidhjen mes Orges Shehit dhe Partizanit.

Trajneri konfirmon në këtë mënyrë një lëvizje që do të diskutohet gjatë, pasi u largua vetëm pak kohë më parë nga Tirana për t’u ulur në pankinën e rivalëve të përjetshëm.


Por për Shehin ky detaj nuk ka rëndësi.

Shehi ka zbuluar edhe disa detaje nga tratativat që ishin mbyllur prej kohësh, por që për zyrtarizimin, në fillim duhej që të lirohej nga kontrata me Tiranën.

Orges Shehi nuk ka humbur kohë, ndërsa menjëherë pas prezantimit nisi punën me skuadrën e tij të re. Tekniku gjen Partizanin në vendin e dytë të renditjes së Superligës me 32 pikë, pesë më pak se kryesuesit e Egnatias.
Skip to toolbar