Tiranë, autobusi përplaset me makinën dhe përfundon në lavazh

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Tiranë në rrugën “3 Dëshmorët”, ku autobusi i linjës Yzberisht është përplasur me një automjet.

Nga përplasja autobusi ka përfunduar brenda ambienteve të një lavazhi. Policia ka shkuar në vendngjarje për të sqaruar rrethanat e aksidentit, ndërsa raportohet për një pasagjer të plagosur.

Autobusi del nga rruga bie në greminë, 29 të vdekur dhe 22 të plagosur

29 persona raportohen të kenë vdekur ndërsa 22 të tjerë janë plagosur, pasi autobusi doli nga rruga në një lagje të ishullit Madeira në Portugali.

Mësohet se shumica e persona të vdekur janë turistë gjermanë që po vizitonin Portugalinë.

Autobusi i bardhë i turistëve kishte gjithsej 55 pasagjerë dhe një udhërrëfyes kur ndodhi aksidenti.

Kryeministri portugez Antonio Costa postoi në tëiter se i kishte dërguar ngushëllimet e tij kancelares gjermane Angela Merkel.

Skip to toolbar